Proč jsou filtrační materiály obohaceny uhlím, stříbrem nebo mědí?

Řada respirátorů i roušek je doplněna aktivními látkami, zejména aktivním uhlím - karbonem (carbon, proto doplnění označení o C, proto černě zabarvené), stejně tak aktivním stříbrem nebo mědí (zn. Respilon). Tyto látky jsou do respirátorů přidávané z důvodu doplnění jejich funkce. Aktivní úhlí zabraňuje proniknutí pachů, pohlcuje je, má tím i vyšší účinnost při filtraci dalších škodlivých látek - virů a bakterií. Nejčastěji jsou používané ve stavebnictví, např. aby zápach horkého asfaltu neprošel (z větší části) do dýchacích cest pracovníků. 

Pokud jde o aktivní stříbro nebo měď, tyto látky jsou známé svým antibakteriálním i antivirovým účinkem, při styku s bakterií nebo virem obal viru poškozují, tedy jej tzv. deaktivují (zdroj: Respilon). Tímto způsobem vydrží déle použitelné, ale nic netrvá věčně, je třeba je po doporučuné době použití vyměnit (po 3-5 cyklech - dle komory lékárníků). Více informací u každého z produktů. 

V provozních špičkách jsme nárazově přetížení, odbavení některých zásilek může nabrat ojediněle zpoždění v řádech několika dnů. Spěcháte-li velmi na svou objednávku, kontaktujte nás na e-mailu e-shop@proretail.cz.  Není v našich silách odpovědět ihned na všechny jednotlivé dotazy. Veškeré objednávky postupně VYŘIZUJEME. Děkujeme za pochopení, trpělivost a přejeme pevné zdraví!

Tento web používá soubory cookie,  které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací můžete nalézt v menu Vše o nákupu.